Make your own free website on Tripod.com

Türkçe_Yama

Extreme Thumbnail Generator
Ana Sayfa
Türkçe Yama
Hakkimda
Türkçe Yama Siteleri
EKitap
Program Tanitimlari
Onemli Linkler

Extreme Thumbnail Generator   1.8
 
 

Extreme Thumbnail Generator sihirbaz aracılığıyla resim galerileri oluşturmaya yardımcı olan bir programdır. Bu sayede seçeceğiniz resimlerden oluşacak bir resim galerisi oluşturabilirsiniz. İster internette çevrimiçi yayımlayabilir, isterseniz çevrimdışı olarak bilgisayarınızda arkadaşlarınıza, sevdiklerinize göstermek ya da yollamak için oluşturabilirsiniz. HTML ve resim işleme konusunda bilginiz olmasada güzel resim galerileri oluşturabilirsiniz.
 
Program çalışması hakkında kısa bilgi:
Programı açtığınızda gelen ana ekran üzerinde 'imajlar', 'galeri', 'seçenekler' ve 'üret' bölümlerini göreceksiniz.
İmajlar bölümünden resimleri seçmek için butonları kullanabilirsiniz ya da aynı işlemi 'Dosya' menüsünden 'Yeni projeye' tıklayıp gelen sayfa içinde bulunan butonları kullanarak resimler ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz resimler için kısa ya da uzun açıklama girebilir, resim yönünü değiştirebilir, eklediğiniz resimlerin sıralamasını düzenleyebilir ve çeşitli efektler verebilirsiniz.
Galeri bölümünden galeri başlığını yazabilir, şablon görünümünden hoşunuza gidecek galeri tarzlarını seçebilir ve şablon düzenle butonuyla da bunları düzenleyebilirsiniz.
Seçenekler kısmında ise küçük resim boyutunu (thumbnail) düzenleyebilir, kenar rengini ayarlayabilir, galeri sayfalarına bağlantı verilebilir, sayfa başlığı, alt başlık, tablo, yeniden boyutlandırma, resimlere metin/logo eklenebilir, gölge efekti, anahtar kelime, telif hakkı, yazar, klasör seçimi gibi bilgiler girilebilir.
Üret kısmında ise üret butonuna bastığınızda seçmiş olduğunuz galeri oluşturulur. 'Görünüm' butonuna bastığınızda galeriniz web tarayıcınızda gösterilir. ZIP arşiv dosyası olarak depolanır, 'Yayınla' butonuyla eğer bir web siteniz varsa FTP yoluyla galerinizi internete yollayabilirsiniz. Ayrıca FTP kısmında çeşitli ayarlamalar da yapabilirsiniz. Hepsinin sonunda projenizi kaydedebilirsiniz.
Özellikleri
 • Kullanımı kolay arayüz.
 • Tüm popüler resim biçimlerini destekler: GIF, JPEG, TIFF, BMP gibi.
 • Resimlere çeşitli efektler uygulanabilir. Parlaklık, aydınlık, kabartma, mozaik gibi.
 • Resimleri istediğiniz boyutta küçük resim haline getirebilir.
 • Galeri şablonu sayesinde şablon seçibilir ve bunlar isteğe bağlı düzenlenebilir.
 • FTP desteği sayesinde galerinizi web sitenize akarabilirsiniz.
 • Türkçe dahil çoklu dil desteği.
 • ZIP arşiv oluşturulabilir.
   
  Türkçe kullanım hakkında: (Yamayı kurmadan önce program kapalı olmalıdır) İnen dosyaya çift tıklayıp açtığınızda 3 basit adımda kurulum işlemini yapabilirsiniz. Programı daha sonra açtığınızda artık Türkçe olur. Programın lisanslı fiyatı ise 34.95$'dır.
   
   

  snag-ex03_w.jpg

  snag-ex2_w.jpg

  Programın Sayfası ,indirme bağlantısı ve Türkçe Yaması Aşağıda

  Extreme Thumbnail Generator

  Programi Indir

  Turkce Yama

 • Enter supporting content here