Türkçe_Yama

ProgramTanitimlari

Ana Sayfa
Türkçe Yama
Hakkimda
Türkçe Yama Siteleri
EKitap
Program Tanitimlari
Onemli Linkler

 
Burada bazı programların detaylı anlatımını bulabilirsiniz....

................Veri Kurtarma Yazılımları...............
 
Recover My files
 

Herkesin bir gün ihtiyaç duyacağı anda acil servis yada hızır gibi size yardım edebilecek bir program.....Recover My Files (Dosyalarımı Kurtar) Veri Kurtarma Yazılımı....Alanında en iyilerden biri sayılabilir....Tavsiye ederim...Gün gelir bir anda bilgisayarınızdaki bazı verilerin(word,excell,resim,video v.d) uçtuğunu anladığınızda ne yaparsınız?

 

a) en yakın arkadaşı ararım

b)oturur ağlarım

c) uzman çağırırım (o zaman herşey için uzman çağırmanız gerekir...)

d)boşver gittiyse gitti dersiniz

e)yardım isterim

f)

g)

h)veri kurtarma programlarıyla kimseye ihtiyaç duymadan kendi işinizi halletmiş olursunuz.....

 

------------------------------------------------------------------

 

Veri Kurtarma işini  Ücretle yapan kuruluşlarda var.Bunlardan biri de,

 

http://www.veridisk.com/index.html 

 

 

 

Recover My Files

Öncelikle , veri kurtarmak garantili bir iş değildir.Daha önce sildiğiniz bir dosyayı göremiyebilir yada geri getirdiğinizde çalıştıramayabilirsiniz! Sonuç olarak kurtarma işlemi birazda sizin şansınızla alakalıdır. Tarama sırasında birçok dosya bulursunuz ama asıl geri getirmek istediğiniz dosyayı bulamayabilirsiniz.Önce kullanacağımız programı download edip bilgisayarımıza yükleyelim..

 

http://www.recovermyfiles.com/

 

 

Programı indirin, kurun ve lisanslayın! Sonra veri kaybına uğramış diski bilgisayarınıza 2.disk olarak takın ve programı çalıştırın. (Disk üzerindeki partition'ların görünüp görünmemesi önemli değil, program mutlaka görecektir)

1.Adım, Burada seçenekler karşınıza gelecek.Eğer format yemiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak HIZLI yada TAM FORMAT TARAMA seçeneklerinden birini seçiyoruz.Tabii ki her zaman tam tarama modu size +daha fazla dosya olarak geri döner.Ama format yememiş bir diskten veri kurtarmak istiyorsak yani silinmiş bir diskten (yada sildiğimiz tek bir dosya olabilir) o zaman HIZLI yada TAM DOSYA TARAMA seçiyoruz.yukarıda söylediğim +daha fazla dosya olayı bunun içinde geçerli!

 

 

 Burada programın bulduğu aygıtları göreceksiniz, bağladığınız diskin harfini işaretleyin.Partitionlar uçmuş olsa bile aygıt mutlaka görünür.

 

 

recovermyfiles-1.jpg

2.Adım, Burada programın bulduğu aygıtları göreceksiniz, bağladığınız diskin harfini işaretleyin.Partitionlar uçmuş olsa bile aygıt mutlaka görünür.

recovermyfiles-2.jpg

3.Adım, Hangi uzantıya sahip dosyalarınız vardı bunları seçin.Mesela Excel dosyalarınız varsa xls uzantısını seçersiniz.Zaten orada hangi uzantının hangi programa ait olduğu yazıyor.İsterseniz tümünüde seçebilirsiniz bu size kalmış

 

recovermyfiles-3.jpg

4.Adım, Programın aygıtı taramasını bekleyin.Duruma göre biraz uzun sürebilir ama olsun sonuçta dosyalarınızı kurtaracaksınız.

recovermyfiles-4.jpg

Son Adım, Program bulduğu dosyaları size sıralar ve bunların ne durumda olduğunu söyler.Kurtarmak istediğiniz dosyaları işaretleyip yukardaki Recover sekmesinden bunların nereye kurtarılmasını istediğinizi seçersiniz.Programın bir güzel yanıda eğer bir cd yazıcınız varsa kurtardığı verileri direkt olarak cd'ye basması.(Kurtarmak istediğiniz verileri mümkünse başka bir sürücüye yükleyin.Yani eğer bilgisayarınızda C haricinde ikinci bir sabit disk varsa oraya kaydedin)

ObjectRescue.com - ObjectRescue Pro

ObjectRescue.com - ObjectRescue Pro

Her tür ortamdan kayıp belge dosyalarınızı ve verilerinizi kurtarmanıza yardım eder. Yazılım; yanlışlıkla silinme, bilerek silme, virüs saldırısı, formatlama veya bozuk ortam, donanım arızası veya diğer nedenler sonrası kurtarmaları desteklemektedir.

 

Program, silinen veya kayıp dosyalarınızı bulmak için veri depolama aygıtlarınızın (Sabit Disk, USB Disk veya Parmak Bellek) her sektörünü inceleyecektir. Program dahili dosya biçimini "bilir" böylece o, sürücünüzdeki sahipsiz veriyi arayarak dosyayı otomatik olarak tanıyabilir. Progam tanımlanmış bir veri dizisi saptadığında, KURTARMA işlemini başlatır ve mümkün olan maksimum doğrulukta diğer bir disk sürücüsü üzerinde sektör tabanlı olarak dosyayı yeniden oluşturur

12snag-0011.jpg

PROGRAMIN VERİ KURTARMA İŞLEMİ

 

1.Programı çalıştırdığınızda aşağıda görülen ekranla karşılaşacaksınız....Burada programın neler yaptığı anlatılıyor

1snag-0000.jpg

2.Programı etkinleştirme yeri.Program KAYITSIZ SÜRÜM'de çalışsa bile,eğer KURTARMAK istediğiniz bir şey varsa sizden lisans ister....

2snag-0001.jpg

3.Bu adımda bilgisayarınızda takılı olan sabit sürücüler(sabit disk,disket sürücüsü,digital kamera, ses kaydedici, MP3 & WMA  PC çalıcı , PDAs ve mobil telefon. CompactFlash kartları (type I/II), IBM Microdrives, SmartMedia cards, MultiMedia cards (MMCs), Secure Digital (SD) cards, Memory Sticks )

 

Burdan KURTARMAK istediğiniz aygıtı seçin.mesala sabit diskten bir belge sildiyseniz sabit diskinizi seçebilirsiniz)

3snag-0002.jpg

4.Bu kısımda KURTARMAK istediğiniz veri uzantılarını seçebilirsiniz

4snag-0003.jpg

5.sırada seçilmiş olan sürücüden "silinmiş yada kaybolmuş" verileri kurtarmak için yapmanız gereken eylem gösterilmektedir..

5snag-0004.jpg

6. kısımda ise bulunacak dosyaların nereye kaydedileceği soruluyor.Yani kaybolmuş verileriniz bulunduğunda nereye kaydedilsin...Burada bilgisayarınızda 2.bir sabit disk yada sabit diskiniz bölümlenmişse bölümlenmiş alanı hedef olarak gösterin....

6snag-0005.jpg

7.Dosya sistemi inceleniyor

7snag-0006.jpg

8.Dosya incelenmesi sonrası kurtarılmış veriler varsa bu kısımda size gösteriler

8snag-0007.jpg

9.Sürücü incelemesi yapılıyor

9snag-0008.jpg

10.Kurtarılmış dosyalar bu kısımda gösterilir

10snag-0009.jpg

11.Bu kısımda Kurtarılmış verileriniz gözükür.Tabii bir lisanslı kullanıcı iseniz.Eğer lisanslı kullanıcı değilseniz,dosyalarınızı KURTARAMAZSINIZ....Yada aradığınız dosyalar O,sürücüde değilde başka bir sürücede ise aramak için alt menüyü kullanabilirsiniz.Yada üretici firmaya aklınıza takılan soru sorabilir yada sorunlarınızı iletebilirsiniz...

11snag-0010.jpg

 
 
Resim ve anlatım tarafımdan yapılmıştır.......Belki bir gün birilerinin işine yarar...Çünkü lazım oluyorrr....yandım keten helva olmamak için mutlak bir Recover(kurtarma) yazılımı kurun.....13 temmuz 2006

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Web Album Generator 1.8.2
 
Web Album generator,dijital fotoğraflarınızı veya bilgisayarınızdaki resimleri internet ortamında yayınlanır hale getiren bir programdır.
Web sayfası hazırlayanlar için Thumbnail(küçük görünüm-pul resim) hazırlayıp,
fotograf albümü haline getirtir.
--------------------------
Programın Sitesi:
Programın Adı:
Web Album Generator
Web Album Generator 1.8.2
freeware
İndirmek için Tıkla..
 
 
 

web album generator
https://tryama.tripod.com/tryama

Yukarıda programın açılış ekranı gözükmektedir......
 
Albüm haline getirmek istediğiniz resimleri seçmek için ana ekran üstünde bulunan "Bu albüme Fotograf Ekle" butonuna tıklayın....
 
Gelecek pencere içinde eklemek istediğiniz resimleri seçip tamam diyin....
 
Daha sonra Sol tarafta bulunan linklerden "Web Album Oluştur" a tıklayın.....
 
aşağıdaki pencere gelecek...
 

web album generator
snag-00x.jpg

Sayfa rengi,metin rengi gibi ayarların yapıldığı bölüm

web album generator
snag-0002_w.jpg

Resimlerin sayfa içinde küçük görünümde (thumbnail) olarak ve sütun/satır sayısını belirtiriz...

snag-0003_w.jpg

Resimleri yönetme çubuğunun yerini tayin ediyorsun...yukarıda yada aşağıda olması bakımından....

snag-0004_w.jpg

Artık Albüm oluşturmanın sonuna yaklaşıldı....

snag-0005_w.jpg

snag-0007_w.jpg

Ve Sonuç.Artık Resim Albümünüz Hazır.................

snag-0008_w.jpg

Web Thumbnailer

Web Thumbnailer Jpeg,pnp gibi temel grafik biçimlerden küçük görünüm(thumbnail) oluşturmak için imajları dönüştürmek konusunda uzman programdır.Bu programla , farenin bir kaç hareketiyle küçük görünüm imajlar oluşturabilirsiniz..Sihirbaz tarzındaki programla çalışmak kolaydır.Eğer sen de küçük görünüm oluşturmak istersen,senin düzeyinle ilgili temel seçenekler var burada.

Web Thumbnailer küçük görünüm oluşturmak için farklı özelliklere izin verir.Temaları kullanmak kolaydır.O temaları değiştirebilirsiniz yada kendiniz oluşturabilirsiniz.

Ayırıcı Özellikler

  • Kullanımı kolay.
  • Modern sihirbaz temel ara yüzü.
  • Kullanıcıların niteliğine göre 3 değişik iş çalışması.
  • Küçük görünümlerin oluşmasında akıllı algoritma
  • İmajlar için efekt eklentileri (döndürme, renk, doygunluk,vs.).
  • Küçük görünümler için efekt eklentileri (3d-sınırlar, yeniden boyutlama, vs.).
  • Tema geliştirmede çoğunluk.
  • Küçük görünümlerin oluşturulması hızlı

--------------------------------------------------------------------------

Kullanımı örnekli açıklama..

---------------------------------------------------------------------

 

Programın Açılış Ekranı.Bu ekranda bulunan "onayla" butonuna tıkladığınızda programa girilmiş olur.Eğer lisans sahibi iseniz bu ekran karşınıza çıkmaz...sadece deneme sürüm de çıkar....

snag-000z_w.jpg

snag-0001y_w.jpg

Burada ise "yeni bir proje oluşturabilir" yada "varolan bir projeye" üzerinde çalışma yapabilrisiniz.

snag-0002y_w.jpg

Bu kısımda ise oluşturmuş olduğumuz dosyalara Resimler ekleyebilir (Yeşil + butonuna basıp) yada çıkartabiliriz (Kırmızı - butonuna basarak) .Ayrıca Resimleri döndürebilir,renk ve ton ayarlaması yapılabilir.

snag-0003y_w.jpg

Burada "seçenekler" başlığı altında bazı ayarlar yapılabilmesini sağlayan araçlar var.

snag-0004y_w.jpg

Dosyanın oluşturulabilmesi için daha önceden bir klasör oluşurulmalı..O klasör içine o dosyalar aktarılacak."Oluştur" a tıkladığımızda dosyamız klasör içinde oluşturulur...daha sonra "dosyamızı kaydedebiliriz"...

PC INSPECTOR™ File Recovery
 
PC INSPECTOR™ File Recovery 4.x FAT 12/16/32 ve NTFS veri sistemlerini destekleyen bir veri kurtarma programidir.

Güncel versiyon 4.x, 6 yildir kullanimda olan bir önceki versiyon 3.x'in yerini almaktadir.

PC INSPECTOR™ File Recovery 4.x hakkinda birkaç yenilik

• Boot Sektör veya FAT silinmis ya da zarar görmüs olsa dahi sürücüleri otomatik olarak tespit eder

• Dosyalari orijinal saat ve tarih ile yeniden yapilandirir

• Yeniden yapilandirilmis verilerin kaydedilmesi için ag sürücülerini de destekler

• Herhangi bir indekste yol göstericiye sahip olmayan dosyalari yeniden yapilandirir. Ayni tarzdaki diger rakip ürünler ise bu tür dosyalari yeniden yapilandiramamaktadir. "Special Recovery Fonksiyonu", asagidaki dosya formatlarini desteklemektedir:

file_recovery_back.jpg

PC INSPECTOR™ File Recovery 4.x, bir FREEWARE'dir. Bu yazilim için herhangi bir ücret ödemeniz gerekli degildir.

PC INSPECTOR™ File Recovery 4.x'in güncel versiyonunu DOWNLOAD alanimizdan kolayca yükleyebilirsiniz.

PC INSPECTOR™ File Recovery 4.x, veri tasiyicisinda olusan mekanik sorunlarda size yardimci olmayacaktir. Donanimin BIOS tarafindan taninmamasi ve/veya olagandisi sesler çikarmasi durumunda "CONVAR - Die Datenretter™", uzmanlarina basvurunuz. Aradiginiz çözüm size kesinlikle sunulacaktir.

Program hakkında gerekli bilgi ve linkler aşağıda:

http://www.pcinspector.de/file_recovery/Tr/welcome.htm

http://download.pcinspector.de/pci_filerecovery.exe

 

Enter supporting content here