Türkçe_Yama

Glary Utilities 1.8 Türkçe Yama

Ana Sayfa
Türkçe Yama
Hakkimda
Türkçe Yama Siteleri
EKitap
Program Tanitimlari
Onemli Linkler

Glary Utilities 1.8 Türkçe Yama
 

Bilgisayarınızı ilk kurduğunuzda ne kadar hafif ve programlar içinde hızlıca dolaşırken zamanla iyice yavaşladığını hissedersiniz. Genelde bunun sebebi bigisayarınıza sonradan eklemiş olduğunuz programlardır. Bunların bir kısmı dururken bir kısmını da kaldırmış olabilirsiniz. Ya da çeşitli şekillerde  düzenlemiş olduğunuz dosya yapılarınız ve verileriz zamanla Windows'un şişmesine, yavaşlamasına ve sisteminin gereksiz dosya, dizin, klasörlerle dolmasına yol açar. .
 
Program, bilgisayardaki hatalı kısayolları, boş dosya ve klasörleri, internette dolaşıp arkanızda bırakmış olduğunuz çerez(tanımlama bilgileri) parola, bilgi, adres ve geçmişi temizler. Ayrıca İnternet Explorer yardımcısıyla İnternet Explorer'le bütünleşik olan programları görebilir, bilgi alabilir ve yönetebilirsiniz. Dosya kıyıcısı yardımıyla normal yolla silenen ama kurtarma araçlarıyla geri de alınabilir olan dosyaları, bu araç sayesinde kurtarma araçlarının dahi kurtaramayacağı bir şekilde silerek, önemli dosyalarınızı kem gözlerlerden ve kurtarma araçlarından da saklamış olursunuz.
 
Program Windows başlangıç yönetimi sayesinde, bilgisayarın açılışında yüklenen programları görebilir, düzenleyebilir, silebilir, ekleyebilir, kısaca yönetebilirsiniz. Hafızayı yönetebilir, eş (kopya) dosyalarını bularak istemediğiniz dosyaları silebilirsiniz. Programın disk analiz uygulamasıyla disk/disklerinizde bulunan program dosyalarını türüne göre sıralayabilirsiniz. O disk/disklerde hangi tür programlardan var ve bunlar diskin yüzde kaçını işgal ediyor, kolay bir şekilde görmüş olursunuz. (Örnek: *.EXE..%25 gibi) Programın Unistall (Program Kaldır)özelliği sayesinde programları buradan da kaldırabilirsiniz.
 
ANA ÖZELLİKLER

Disk Temizligi
Diskinizde bulunan ve hurda veri olarak değerlendirilen verileri kaldırarak diskinizde yer açmış olursunuz
Kısayollari Onar
Baslangiç menüsü ve masaüstündeki hatali kisayollari düzelterek açılmayan kısayolları düzenlemiş olursunuz.
İzleri Temizle
Internet geçmisi, çerezler,geçmiş, parola ve tüm internetle ilgili bilgileri arkanızda iz bırakmamak amacıyla silebilirsiniz.
Hafizayi Düzenle
Arkaplanda Bellek durumunu iyilestirip, düzenler
Dosya Kıyıcı
Dosyalari kalici olarak sildiginizde bunlari kimse kurtaramaz.Hassas verilerinizi kurtarilamaz ve incelenemez olarak yok edebilirsiniz.
Kayitkütügü Temizlikçisi
Sisteminizi en iyi duruma getirmek için kayıt kütüğünde temizlik yapar. Bu sayede bilgisayarınızdan silinmiş ama halen kayıt kütüğünde yer alan bu bilgileri silmiş olursunuz. Bu gereksiz bilgiler kayıt kütüğünün şişmesine ve daha fazla yer kaplamasına yol açar. Ama kayıt kütüğünde bilgi silmek için biraz bilgi sahibi olunmasında yarar var. Bilgisayarın beyni de olan buradan silinecek hatalı bir kayıt program/programların çalışmamasına yol açabilir. O yüzden programın sunmuş olduğu her silinecek veriyi EMİN olmadan silmemekte yarar var.
Disk Analizi
Istenilen dosya ve klasörün detayli bilgisini alin. Bu sayede sürücünüzde yer alan program türleri ve kapladıkları alan hakkında bilgi sahibi olursunuz.
Baslangiç Yönetimi
Baslangiçta otomatik olarak çalisan programlari yönetin. Bu yararlı araç sayesinde Windows başlangıcına yerleşen ve bilgisayar açıldığında
çalışmaya başlayan programları görüp, inceleyip ve düzenleme yapabilirsiniz. Windows başlangıçında çalışmasını istemediğiniz programları burdan
işaretlebilir, detaylı bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca kendinizde başlangıca program ekleme yapabilirsiniz.
Kaldirma Yönetimi
 Artik ihtiyaç duymacaginiz programlari tamamen kaldirabilirsiniz. Windows Ekle/Kaldır gibi çalışarak programları burdan da bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.
Es(kopya) Dosyalari Bulun
Alan israfina yol açan üretilen eş dosyaları arayıp bu hatalı dosyaları silebilirsiniz.
Bos Klasörleri Bulun
Windows'da bos dosya ve klasörleri kaldirarak, yer kazanmanıza yardımcı olur. Boş dosyalar genellikle programların kendi uygulamalarını depolamak için oluşturmuş olduğu klasörlerdir. Eğer programı kaldırdıysanız bu klasörler silinmeyebilir ve bilgisayarınızda gereksiz yer tutmuş olurlar.
Internet Explorer Yardimcisi
Internet Explorer Yardımcısıyla, İnternet Explorer'e eklenmiş olan bazı uygulamaları düzenleyebilir, inceleyebilir ve kaldırabilirsiniz.
***********************************************************************************
NOT: Bu ve bunun gibi sistem temizliği yapan programları çalıştırmadan önce önemli bilgilerinizin bir yedeğini almayı UNUTMAYIN!!!!...Ayrıca program hatalı buldu diye de bu girişleri derhal silmemenizde yarar var. Mutlak bir kontrol edin. Zamanla programa alıştıkça o zaman daha çabuk ve hızlı silme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ama ilk aşamada fazla bilgisi olmayanlar DİKKATLİ olsun...

RESMI BUYUK GORMEK ICIN TIKLAYIN
tantr.jpg
RESMI BUYUK GORMEK ICIN TIKLAYIN

Türkçe dil dosyası programın bu sürümüyle (v:1.8) birlikte programla bütünleşik olarak gelmektedir.

Programin Web Sayfasi

Programi INDIR

Programı çalıştırıp Ana Ekranda bulunan "MENU" yanındaki oka tıkladığınızda aşağıya açılan pencerede bulunan "LANGUAGES" den " TURKISH" i seçtiğinizde program TÜRKÇE olur...

Enter supporting content here