Türkçe_Yama

MetaProducts Inquiry Standard Edition
Ana Sayfa
Türkçe Yama
Hakkimda
Türkçe Yama Siteleri
EKitap
Program Tanitimlari
Onemli Linkler

MetaProducts Inquiry Standard Edition 1.4
 
MetaProducts Inquiry ile hızlı ve kolay bir şekilde webden bilgi toplayabilir, yönetebilir, kaydedebilir, depolayabilir ve bunlara çevrimdışı olarak bakabilirsiniz. Program Microsoft Internet Explorer ile bütünleşik ve ayrıca bağımsız bir uygulama olarak da çalışabilir.
 
Mozilla, Netscape, FireFox, Maxthon ve Opera tarayıcılarında sağ tuş içerik menüde bulunur.  Program çeşitli web dosyalarını depolayabilir. Tüm web sayfalarını, seçili metin ya da resimleri, Shockwave Flash  dosyaları ve diğer bazı dosyaları kaydedebilir. Dışalım olarak 'Sık Kullanılan' klasörünü alabilir, arakadaşlarınıza ve  sevdiklerinize bu listeleri gönderebilirsiniz.
 
MS Internet Explorer araç çubuğu ya da  Inquiry kenar çubuğundan basit bir şekilde sorgu işlemine erişebilirsiniz. Tek tıkla, göz gezdirdiğiniz web sayfalarını, seçili metin ya da resimleri kaydedebilirsiniz. Hızlı depolama özelliğiyle sorgulanan sayfaları hızlı bir şekilde kaydedebilir.
 
Programı masa üstünde yer alan kısayolundan da çalıştırabilirsiniz. Karşınıza gelen pencere vasıtasıyla bir çeşit web tarayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Adres çubuğuna bir adres yazıp 'Enter' a bastığınızda (güvenlik duvarı programı kullanıyorsanız onay vermelisiniz) sayfa karşınıza gelir. Bu sayfanın tümünü diske MHT, HTML, CHM olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca sadece o sayfada bulunan tüm resimleri ya da sadece seçtiğiniz yazı ve resimleri de kaydedebilirsiniz. Eğer 'Otomatik Kaydet' tavrını etkinleştirirseniz, göz gezdirdiğiniz tüm web sayfalarını otomatik olarak kaydedilir. Bu kaydı durdurmak için aynı butona basmanız yeterli olacaktır. 'Otomatik Kaydet' deki sayfaları tarihe göre gruplayabilir, bu sayfaları inceleyebilir, düzenleyebilir, kopyalayıp, taşıyabilirsiniz. Bu sayfaları eklenti olarak, link olarak bir başkasına gönderebilir ya da Microsoft Word programına yollayabilirsiniz.
 
Aynı işlemleri programın Internet Explorer'e eklenmiş simgesi üzerinden de yapabilirsiniz.
 
Anında arama özelliğiyle tüm derlenmiş sayfalarda hızlı arama yapabilir ve arama sonuçlarını ayrı olarak ağaç klasörde depolayabilir ve bunları kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. İnternetten topladığınız bilgileri yerel klasöre toplayarak buradan sorgulama yapıp, programı çevrimdışı olarak da kullanmış olursunuz.
 
 
 
 

TÜRKÇE YAMA KURULUMU
 
Türkçe yamayı kurmadan önce Program kapalı olmalıdır. Yama.exe'yi çalıştırdığınızda yama varsayılan olarak,
C:\Program Files\MetaProducts Inquiry  dizinine kurulur.
Not: Eğer programı başka yere kurduysanız, "Gözat" tan kurulu yeri seçin.. Daha sonra "Yükle" dediğinizde program kurulur....
 
Programı masa üstünde bulunan simgesinden bağımsız olarak çalıştırdığınızda gelen pencerede bulunan
'Tools > Options > User Interface' bölümünden 'Turkish' i seçip 'OK' butonuna tıkladığınızda program Türkçe olur.

Programin Web Sitesi

Programi Indir

Turkce Yamayi Indir

Enter content here

Enter supporting content here